Nowa strona jest responsywna, czyli dopasowuje się do rozdzielczości ekranów, np. tabletów czy smartfonów, a do jej budowy wykorzystano nowoczesne techniki pozwalające na monitorowanie poruszania się kursorem po ekranie monitora przez użytkowników. Czcionka i tło zostały tak dopasowane, by czytanie tekstów było dogodne dla internautów.

Nawigację umożliwia górne menu, uaktywniane za pomocą kursora. Po prawej stronie witryny zamieściliśmy kalendarium wydarzeń i odnośnik do Twittera Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, a także „szybki dostęp” do galerii, homilii, aktualności KAI i wydarzeń jubileuszowych. W prawym górnym rogu ekranu znajdują się ikony pozwalające na dostęp do najczęściej odwiedzanych podstron – arcybiskup, kapłani, parafie.

W winiecie strony znajduje się herb Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego oraz zarys katedry na Ostrowie Tumskim z napisem „Najstarsze biskupstwo na ziemiach polskich”. Przypominamy, że Archidiecezja Poznańska obchodzi w tym roku Jubileusz 1050-lecia – było to pierwsze biskupstwo na ziemiach polskich, obejmujące całe państwo i nie podlegające żadnemu metropolicie, wprost zależne od Stolicy Apostolskiej. W poznańskiej katedrze pochowani zostali pierwsi władcy Polski, wśród nich Mieszko I i Bolesław Chrobry.

Strona internetowa Archidiecezji Poznańskiej www.archpoznan.pl istnieje od 28 marca 1998 roku. Projekt graficzny zmieniono przedtem w 2002 r., w 2007 r. i w 2010 r.

Rekomendujemy używanie przeglądarek Firefox, Chrome, Safari, Edge. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość – uruchomienie strony wymaga zmiany niektórych przyzwyczajeń stałych użytkowników, będziemy też sukcesywnie usuwać wszelkie usterki.

Na zdjęciu: portal w ostatnim dniu poprzedniej odsłony szaty graficznej (7.3.2018).