Książki dla dzieci z serii "Postaci biblijne"

Wydawnictwo Święty Wojciech proponuje serię książek POSTACI BIBLIJNE, które mogą stanowić pomoc dla rodziców i katechetów.

Autorzy: Maria Jankowska, Piotr Krzyżewski
24 strony, 158 x 158 mm, oprawa miękka, cena 6,90 zł

Adam i Ewa. Książeczka z kolorowankami (ISBN 978-83-8065-250-7)
Historia stworzenia należy do najbardziej optymistycznych w Biblii – pokazuje nam Boga uszczęśliwionego światem.  Co takiego skusiło ludzi, że Boga porzucili? Spróbujcie wraz z dzieckiem przyjrzeć się tamtym wydarzeniom. Odłóżcie na chwilę waszą wiedzę o grzechu pierworodnym. Niech przemówi tajemnica kochającego Boga i... nieufnego człowieka. Pokażcie dziecku, jak dobry jest Bóg.

Kain i Abel. Książeczka z kolorowankami (ISBN 978-83-8065-251-4)
Historia Kaina i Abla to trudny tematem dla dziecka. Ale to dobra okazja, by porozmawiać z nim o zazdrości, o zawiści, o braku miłości. Dzieci bardzo wcześnie trafiają (zwłaszcza w mediach) na informacje o przemocy, o okrucieństwach wojen. Ta książeczka podpowiada, jak rozmawiać o tych sprawach i na co zwrócić uwagę.

Mojżesz. Książeczka z kolorowankami (ISBN 978-83-8065-253-8)
Oto historia człowieka, który popełniał błędy, a mimo to stał się przywódcą Izraela i prorokiem; historia pełna nadziei, pokazująca, że Bóg nikogo nie odrzuca i ma swoje plany dla każdego. Książka może pomóc dziecku na drodze wiary w ogromną miłość Boga, miłość wybaczającą, silniejszą niż zło. Jednak sama książka nie wystarczy. Dziecko obserwuje też życie dorosłych. Co zobaczy?

Noe. Z kolorowankami (ISBN 978-83-8065-252-1)
Bóg chce ocalić świat, który pogrąża się w złu. Zaprasza do tego zadania człowieka – Noego. Czy my także możemy dziś ocalać świat? Co możemy zrobić – ty, ja, twoje dziecko, twój uczeń? Odpowiedzi szukaj w tej książeczce.

Książka jest adresowana do:

- dzieci  w wieku od 5 do 10 lat
- rodziców wychowujących dzieci w duchu chrześcijańskim
- dziadków spędzających czas z wnukami
- kreatywnych katechetów jako wsparcie w prowadzeniu lekcji; pomoc przy realizacji materiału