Dnia 14 kwietnia o godz. 18 w Bazylice Kolegiackiej w Poznaniu (ul. Gołębia) odbędzie się koncert pasyjny upamiętniający misterium Męki Pańskiej: Pasja według św. Jana.

Dzieło to zostanie wykonane przez Chór i Orkiestrę Jordan, zespół działający w ramach Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej Jordan od ponad trzech lat.

Młodzi artyści podejmują się coraz ambitniejszych projektów. Jednym z nich, jest wydarzenie pasyjne o charakterze audiowizualnym, prawykonanie Pasji wg. św Jana, kompozycji pana Jakuba Unolta, absolwenta Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Wydarzenie ma charakter religijny. Organizatorom zależy na jak najowocniejszym wprowadzeniu słuchaczy w przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Utwory przedstawione podczas Pasji wg. św. Jana, wykonywane przy akompaniamencie orkiestry zostaną wzbogacone śpiewem chóru, pojawieniem się szczególnych elementów audiowizualnych  oraz udziałem aktorów.

Szczególnie ważny jest fakt, iż muzycy Chóru i Orkiestry Jordan zaprezentują utwór pasyjny, skomponowany specjalnie z myślą o tym wydarzeniu, który jeszcze nigdy wcześniej nie został wykonany. Jest to piękne, a zarazem niełatwe dzieło, którego wartość artystyczną należy docenić. Poprzez to wydarzenie, młodzi artyści chcą wprowadzić mieszkańców naszego miasta w szczególny okres Wielkiego Tygodnia, pomóc w głębszym przeżywaniu tego czasu, a także przygotować ich na radosne święto Wielkiej Nocy.

W celu bliższego zapoznania się ze szczegółami wydarzenia serdecznie zapraszamy  Państwa, do zapoznania się ze stroną internetową: http://jordan-poznan.pl/

Dane:  Pasja według św. Jana, Misterium Męki Pańskiej,  kompozycja: Jakub Unolt, dyrygent: Tomasz Karwański,  wykonanie: Chór i Orkiestra Jordan; Bazylika Kolegiacka - Fara Poznańska; 14.4.2019, godzina 18:00. Bezpośrednio przed Pasją o godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza Święta.