To unikalny koncert, na który składają się nowe i oryginalne aranżacje najpiękniejszych kolęd i pieśni bożonarodzeniowych z całego świata. To koncert absolutnie unikalny ze względu na:

- najwyższy poziom artystyczny i realizacyjny: dotychczas w poznańskiej hali Arena wystąpili m.in. Bovska, Natalia Kukulska, Kasia Moś, Natalia Niemen, Daria Zawiałow, Kuba Badach, Kamil Bednarek, Piotr Cugowski, Dawid Kwiatkowski, Mietek Szcześniak, Wojciech Cugowski, Igor Herbut, Atom String Quartet czy Orkiestra Aukso.

W tej edycji wystąpią: ARKA NOEGO, Avraham Maya, Niemen Natalia, Wilk Kasia, Gąsior Gabi, Musiał Aga, Bereda Magda, Piekarczyk Marek, Skubas, Szcześniak Mietek, Lampert Andrzej, Mate.O, Krylik Adam

- imponujący zasięg medialny trasy koncertowej: skala dotarcia materiałów medialnych to ponad 19 milionów odbiorców, a wartość publikacji według wskaźnika szacunkowego AVE wynosi ponad 3 miliony 600 tys. złotych.

Najważniejsze są jednak cele koncertu:

- budowanie lokalnej wspólnoty: w ramach koncertu stwarzamy niezwykły klimat i przestrzeń; uczestnicy wydarzenia składają sobie życzenia i łamią się opłatkiem z kilkoma tysiącami współmieszkańców;

- promowanie kultury na najwyższym poziomie;

- umacnianie jednej z najpiękniejszych polskich tradycji, czyli wspólnego kolędowania; na naszych koncertach znakomici polscy artyści wykonują kolędy wspólnie z publicznością - na kilka tysięcy głosów;

- cel charytatywny: koncertowi towarzyszy akcja „Ambasador Miłosierdzia”, w ramach której wspieramy potrzebujących. Przez pierwsze trzy edycję celem było dokarmianie ludzi głodnych. W ostatniej edycji wsparliśmy Dom Dziecka im. Świętej Rodziny w Lesznie. W tym roku pozyskane środki od Partnerów wydarzenia przeznaczymy na działania Centrum Wolontariatu Caritas Poznań – www.popierwszemilosc.pl.

Centrum Wolontariatu Caritas działa od września 2018 roku, do tej pory zgromadziło blisko 330 wolontariuszy, którzy każdego dnia niosą pomoc potrzebującym. Inicjatywa stała się szczególnie ważna, ponieważ w Caritas może pomagać każdy, kto troszczy się o dobro drugiego człowieka. Trafiają do nas nie tylko osoby pełnosprawne, ale też niepełnosprawne i poranione, ponieważ  wolontariat staje się dla nich okazją do terapii. Staramy się, aby osoby zaangażowane w wolontariat rozwijały się i uczestniczyły w szkoleniach – do tej pory zorganizowaliśmy dla nich: kurs pierwszej pomocy, warsztaty z psychologiem, szkolenie z komunikacji z osobami wykluczonymi społecznie czy kurs na opiekuna kolonijnego. Dbamy o to, aby w naszym centrum każdy wolontariusz mógł nie tylko pomagać, ale też rozwijać się i budować więzi społeczne. Zależy nam, aby zadbać o wolontariuszy jak najlepiej, bo tylko w taki sposób jesteśmy w stanie podziękować im za ich ciężką pracę!