KAI

Poznań: XX Festyn „Warkocz Magdaleny” pod znakiem 100. rocznicy odzyskania niepodległości (zapowiedź)

Możliwość zwiedzenia zakamarków fary i poznania jej historii, konkursy na najdłuższe warkocze i piszczałkowy oraz konkurencje dla dzieci złożą się na XX Festyn „Warkocz Magdaleny”, organizowany 22 lipca, z okazji święta patronki kościoła farnego, bazyliki mniejszej − św. Marii Magdaleny. W tym roku, z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego wystąpi też Jacek Kowalski, znany pieśniarz, poeta i historyk sztuki.

Potrzeba 70 tys. zł na studnię Jordan w Somalii

Caritas Archidiecezji Poznańskiej przy współpracy z Polską Akcją Humanitarną (PAH) buduje w Somalii studnię o głębokości 70 m z dostępem do wody pitnej. Studnia powstająca w roku jubileuszu 1050-lecia biskupstwa w Poznaniu zostanie nazwana Jordan. Na ten cel potrzebna jest kwota 70 tys. zł.

Poznańska Caritas zebrała 30 tys. zł na wakacje dla dzieci

dzieci misje ełkBlisko 30 tys. zł udało się zebrać Caritas Archidiecezji Poznańskiej na wakacje. W ramach akcji "Podarujmy wakacyjną radość" zorganizowano 5 turnusów wypoczynkowych dla 250 dzieci.

Zbiórka Caritas i PAH na studnię w Somalii

Caritas Archidiecezji Poznańskiej i Polska Akcja Humanitarna zbierają pieniądze na studnię w Somalii im. Jordana. W tym afrykańskim kraju aż 4,5 miliona osób nie ma dostępu do czystej wody.

Poznań: „Wakacje z Bogiem” i półkolonie Caritas ju Xdla ponad 260 dzieci

Ponad 200 dzieci i młodzieży będzie mogło wyjechać na kolonie, a 60 dzieci wzięło udział w półkoloniach organizowanych przez Caritas archidiecezji poznańskiej. W tym roku w ramach akcji „Wakacje z Bogiem” uczniowie będą odpoczywać w Zaniemyślu, Dębkach i Lipnicy.

Studenci wyjeżdżają na misję do Afryki

Samolot nieboWielkopolscy studenci po raz kolejny wyjeżdżają na misje do Ghany, Zambii, Rwandy i Kenii w ramach „Praktyk Medycznych w Krajach Tropikalnych”. W tym roku w krajach Afryki i w Peru będzie pracować 11 wolontariuszy.

Poznań: zasłużeni dla kultury chrześcijańskiej – Eleni i Ogólnopolski Klub Zbieraczy Znaków Pocztowych „Święty Gabriel”

W uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, patronalne święto stolicy Wielkopolski, abp Stanisław Gądecki uhonorował popularną piosenkarkę Eleni oraz Ogólnopolski Klub Zbieraczy Znaków Pocztowych o Tematyce Religijnej „Święty Gabriel” nagrodami za zasługi dla kultury chrześcijańskiej.

Zmiany personalne w archidiecezji poznańskiej

Archikatedra poznańskaMetropolita poznański abp Stanisław Gądecki dokonał zmian personalnych na terenie najstarszego biskupstwa w Polsce. Publikujemy komunikat archidiecezji poznańskiej o nominacjach na placówki duszpasterskie. Zmiany personalne, które wejdą w życie w Archidiecezji Poznańskiej w lipcu, sierpniu i wrześniu 2018 r.: Zmiany w instytucjach centralnych: ks. mgr Krzysztof GIEZEK – dotychczasowy wikariusz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Poznaniu – mianowany dyrektorem Ośrodka […]

Abp Gądecki: od Matki Miłosierdzia uczmy się prawdy i miłości

Okazujmy miłosierdzie naszym bliźnim w słowach i czynach. Niech nasze słowa nikogo nie ranią, niech będą zawsze nośnikiem prawdy i miłości – mówił podczas obchodów 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania abp Stanisław Gądecki. Koronacja odbyła się podczas obchodów milenijnych biskupstwa poznańskiego.

Bp Feige w Poznaniu: Polacy i Niemcy powinni razem działać na rzecz Europy

Pojednanie polsko-niemieckie jest drogą na prawdziwie „europejską skalę”. Stanowimy „wspólnotę losów” w samym sercu Europy, a kapitał pojednania i więzi trzeba chronić, umacniać i pomnażać dla dobra naszych Ojczyzn – mówił w Poznaniu bp Gerhard Feige. Biskup Magdeburga przewodniczył dziś uroczystościom patronalnym poznańskiej katedry.