KAI

Poznańskie Centrum Wolontariatu Caritas poszukuje wolontariuszy

Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji Poznańskiej poszukuje nowych wolontariuszy. W ramach inicjatywy, która działa od 2018 r., powstały nowe płaszczyzny, jak m.in. wolontariat edukacyjny.

Życzenia imieninowe dla przewodniczącego Episkopatu

Abp Stanisław Gądecki przewodniczył w katedrze poznańskiej uroczystej Mszy św. z okazji święta swojego patrona, św. Stanisława Kostki. „Chcemy dziś podziękować Panu Bogu za tak gorliwego i ofiarnego pasterza naszej diecezji, że w tych trudnych czasach, pełnych napięć i niebezpieczeństw, jest oparciem i przewodnikiem” – mówił, zwracając się do solenizanta bp Grzegorz Balcerek.

Ulicami Poznania przeszedł Marsz dla Życia

Tłumy Poznaniaków wzięły udział w Marszu dla Życia, który w niedzielne popołudnie przeszedł ulicami Poznania. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło „Jestem tu”. Specjalne pozdrowienie dla uczestników i organizatorów przekazał Papież Franciszek.

„Wielka tajemnica wiary” – Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie

W Poznaniu 21 września odbędzie się Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie poświęcone Eucharystii jako „Wielkiej tajemnicy wiary”. Gościem spotkania, które w stolicy Wielkopolski odbędzie się po raz jedenasty, będzie abp Gintaras Grušas, metropolita wileński.

Małżeństwo powinno dbać o swoją duchowość

„Aby nie tylko przetrwać, ale także pokonać atak zewnętrzny na małżeństwo i rodzinę, a także przezwyciężyć trudności rodzące się wewnątrz samego małżeństwa i rodziny, potrzeba dbałości o jej duchowość” – mówił abp Stanisław Gądecki do uczestników Ogólnopolskiego Zjazdu Animatorów Spotkań Małżeńskich, który w dniach 13-15 września odbywał się w Poznaniu. Duchowny przewodniczył uroczystej Mszy św. w poznańskiej katedrze na zakończenie zjazdu.

Ulicami Poznania przejdzie Marsz dla Życia

„Jestem tu” – to hasło Marszu dla Życia, który przejdzie w niedzielę ulicami Poznania. Organizatorzy pragną uświadomić mieszkańcom miasta, że potrzebujących pomocy nie trzeba szukać gdzieś daleko – są w najbliższym otoczeniu. W tym roku szczególnie podkreślone zostaną problemy osób cierpiących na zaburzenia psychiczne. Specjalne pozdrowienia dla uczestników Marszu skierował papież Franciszek.

Wkrótce Ogólnopolski Zjazd Animatorów Spotkań Małżeńskich

Niemal 240 osób z całej Polski i z ośrodków polonijnych, zaangażowanych w pracę na rzecz małżeństwa i rodziny, weźmie udział w Ogólnopolskim Zjeździe Animatorów Spotkań Małżeńskich, który w dniach 13-15 września odbędzie się w Poznaniu. W spotkaniu wezmą udział Irena i Jerzy Grzybowscy, pomysłodawcy Spotkań Małżeńskich.

Bp Balcerek: cierpienie jest apostolstwem

Cierpienie przeżywane w cichości z pragnieniem wypełnienia woli Bożej ma ogromną wartość, jest ono prawdziwym apostolstwem – mówił do uczestników pielgrzymki chorych na Świętą Górę bp Grzegorz Balcerek.

Bp Balcerek: Kościół bez zakonników obumiera

Biada światu, jeśli zabraknie zakonów! Kościół bez sióstr i braci zakonnych obumiera, traci istotny swój wymiar – mówił na Świętej Górze w archidiecezji poznańskiej bp Grzegorz Balcerek. Do sanktuarium Matki Bożej Świętogórskiej przybyli w pielgrzymce zakonnicy z kilkudziesięciu zgromadzeń i 7 diecezji.

Abp Gądecki: samorządy powinny współpracować z państwem

Samorząd terytorialny jest czynnikiem stabilizacji społecznej, demokratyzacji państwa oraz szkołą aktywności społecznej, a kontrola państwa musi być tym bardziej ścisła i wnikliwa, im młodsza jest organizacja samorządu ‒ mówił abp Stanisław Gądecki. O modlitwę prosili metropolitę poznańskiego samorządowcy z okazji 20-lecia powiatu poznańskiego. Uroczystość odbyła się w Owińskach 13 września.