KAI

Poznań: 20 lat posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w archidiecezji

Tworzycie jedną wspólnotę rozdzielających Ciało i Krew Pańską i niosących wiarę, nadzieję i miłość, zgodnie ze słowami św. Ignacego z Antiochii: „wiara jest Ciałem Pana, a miłość jest Krwią Pańską” – powiedział abp Stanisław Gądecki do nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Metropolita poznański przewodniczył w sobotę Mszy św. i spotkał się z nadzwyczajnymi szafarzami Komunii św. z okazji 20-lecia pełnienia ich posługi w archidiecezji poznańskiej.

Abp Gądecki dziękuję za życzenia i gratulacje z okazji wyboru na przewodniczącego KEP

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich dniach przesyłają na moje ręce życzenia i gratulacje z okazji wyboru na przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – napisał abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w podziękowaniach.

Klerycy zorganizują Ekstremalną Drogę Krzyżową w intencji powołań

Z seminarium duchownego w Poznaniu do Nadziejewa, miejsca formacji roku propedeutycznego dla kandydatów do kapłaństwa, pójdą m.in. uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w archidiecezji poznańskiej. „Pokonywaniu trasy towarzyszyć będzie intencja o nowe powołania do kapłaństwa” – tłumaczy KAI kleryk Wojciech Nowak.

Spotkanie na Polach Lednickich pod hasłem „Wiesz, że Cię kocham”

„Wiesz, że Cię kocham” to hasło, które będzie towarzyszyć XXIII Spotkaniu Młodych Lednica 2000. Modlitewne spotkanie, którego pomysłodawcą był o. Jan Góra OP, pierwszy duszpasterz Lednicy, odbędzie się na Polach Lednickich 1 czerwca.

Kondolencje Przewodniczącego KEP po zamachu w Nowej Zelandii

W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce zapewniam o naszej modlitwie w intencji ofiar, ich rodzin i wszystkich, którymi wstrząsnęło to wydarzenie - napisał przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki, w kondolencjach skierowanych na ręce bp. Patricka Dunna, przewodniczącego spiskopatu Nowej Zelandii, po zamachu terrorystycznym w tym Christchurch.

Prezentujemy sylwetkę nowego przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

Abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, został dziś wybrany przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski na drugą, 5-letnią kadencję. 69-letni hierarcha jest też m.in. członkiem Kongregacji Nauki Wiary i wiceprzewodniczącym Rady Konferencji Episkopatów Europy. Wyboru dokonano w pierwszym głosowaniu.

Abp Gądecki ponownie wybrany przewodniczącym KEP

Abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, został dziś wybrany przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski na drugą, 5-letnią kadencję. 69-letni hierarcha jest też m.in. członkiem Kongregacji Nauki Wiary i wiceprzewodniczącym Rady Konferencji Episkopatów Europy.

Poznań: konferencja naukowa przed nawiedzeniem Obrazu Jasnogórskiego

Pobożność Maryjna to piękne dziedzictwo i skarb – mówił podczas konferencji naukowej na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu bp Zdzisław Fortuniak. Sympozjum „Pielgrzymujemy z Jasnogórską Panią. Jestem-pamiętam-czuwam” zorganizowano tuż przed nawiedzeniem wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w archidiecezji poznańskiej.

Poznań: twórca aplikacji „Drogowskaz” wyróżniony przez Ministra Cyfryzacji

Piotr Żarnowski, jeden z twórców pierwszej polskiej aplikacji mobilnej dla wiernych „Drogowskaz”, został laureatem Ogólnopolskiego Międzyuczelnianego Konkursu Młodych Mistrzów, zorganizowanego w ramach XXIV edycji Forum Teleinformatyki. Nagrodę przewodniczącego Jury Konkursowego w kategorii: „Najlepiej pod względem oratorskim przedstawiona praca” wręczył Marek Zagórski, minister cyfryzacji w siedzibie ministerstwa.

Bp Balcerek do lektorów: niech wasze życie będzie świadectwem o Jezusie Chrystusie

„Niech nigdy nie będzie tak, by ktoś mógł postawić zarzut: co innego głosi, czytając słowo Boże, co innego czyni w życiu codziennym. Niech zawsze wasze życie będzie świadectwem o Jezusie Chrystusie” − mówił bp Grzegorz Balcerek do pięćdziesięciu ministrantów, których pobłogosławił do pełnienia funkcji lektora i pięciu do pełnienia funkcji ceremoniarza. Msza św. w poznańskiej katedrze była centralnym wydarzeniem Archidiecezjalnego Dnia Lektora.