KAI

Bp Stułkowski: pielgrzymka to doświadczenie żywego Kościoła

Podczas pielgrzymki doświadczamy żywego Kościoła. Możemy przełożyć do doświadczenie na życie naszych wspólnot, parafii, grup duszpasterskich. Trzeba nam ożywienia Kościoła właśnie takim zaangażowaniem – mówił bp Szymon Stułkowski do pątników 85. Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Poznański biskup pomocniczy przewodniczył Mszy św. na zakończenie pielgrzymki sprawowanej na wałach jasnogórskich.

Zakończyło się oblackie spotkanie międzykapitulne

Mszą świętą posłania zakończyło się w sobotę spotkanie międzykapitulne Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Skupiało blisko 60 zakonników, którzy w dniach 1 – 13 lipca w Obrze k. Wolsztyna dyskutowali nad obecną sytuacją i przyszłością oblatów na świecie.

Misjonarze oblaci z całego świata odwiedzili Poznań

W niedzielę 7 lipca uczestnicy spotkania międzykapitulnego przyjechali do Poznania, gdzie uczestniczyli we mszy świętej w oblackiej parafii pw. Chrystusa Króla.

Życzenia Przewodniczącego KEP dla abp. J. Martyniaka z okazji 55-lecia kapłaństwa i 30-lecia sakry biskupiej

Dziękuję Księdzu Arcybiskupowi za gorliwe wsłuchiwanie się w głos Ducha Świętego oraz wytrwałą, konsekwentną, mądrą i roztropną postawę ucznia Jezusa, którego powołaniem jest realizowanie woli Bożej - napisał abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w życzeniach do abp. Jana Martyniaka, arcybiskupa seniora archidiecezji przemysko-warszawskiej, z okazji 55. rocznicy święceń kapłańskich i 30. rocznicy święceń biskupich.

Przyznanie się do Chrystusa jest obowiązkiem chrześcijańskiego życia

W mocy Bożego Ducha dokonuje się głoszenie Dobrej Nowiny tak słowem, jak i poprzez świadectwo życia. Dlatego publiczne przyznanie się do Chrystusa a takim jest uczestnictwo w pielgrzymce na Jasną Górę, nie jest jakimś dodatkiem, ale obowiązkiem życia chrześcijańskiego – mówił abp Stanisław Gądecki podczas Mszy św. w poznańskiej katedrze na rozpoczęcie 85. Pieszej Poznańskiej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Przekaż wodę bezdomnym z Radomia i Poznania

bezdomnyW ciągu dnia każdy powinien wypić co najmniej 2 litry wody. Nie możemy odmówić tego również osobom bezdomnym – mówi ks. Łukasz Łukasik, wicedyrektor Caritas Poznań. Podczas letnich upałów Caritas Archidiecezji Poznańskiej i Caritas Diecezji Radomskiej ruszają z akcją, która ma zapobiegać odwodnieniu osób bezdomnych. W okresie letnim, szczególnie w upalne dni nasz organizm wymaga […]

Obra: spotkanie międzykapitulne misjonarzy oblatów

1 lipca w Obrze k. Wolsztyna rozpoczęło się spotkanie międzykapitulne administracji generalnej i wyższych przełożonych Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Bierze w nim udział prawie 60 zakonników.

„Ty Bambrze!” – wystawa o niemieckich osadnikach spod Bambergu

Przedmioty dnia codziennego, w tym m.in. zastawy stołowe, modlitewniki, obrazy oraz fotografie potomków osadników, którzy pielęgnują bamberskie tradycje i kulturę, można obejrzeć na wystawie „Ty Bambrze!” w Muzeum Etnograficznym w Poznaniu. Tradycyjny strój bamberski, z charakterystycznym nakryciem głowy, do dziś pojawia się na ważniejszych uroczystościach miejskich i kościelnych, m.in. na procesji Bożego Ciała.

Poznań: akcja Caritas „Podaruj wodę bezdomnemu”

Caritas Archidiecezji Poznańskiej rozpoczęła akcję „Podaruj wodę bezdomnemu”. Latem w okresie upałów, codziennie we wszystkich jadłodajniach dla potrzebujących będzie wystawionych 500 butelek wody.

Młodzi Poznaniacy ruszają na wakacyjne misje

misje afryka kobieta dziecko wolontariatGotowość młodych na doświadczenia misyjne to kontynuacja poznańskiego akademickiego ruchu misyjnego, którego wybitnymi przedstawicielami byli dr Wanda Błeńska i o. Marian Żelazek. To ewidentny przykład ludzi świeckich w dziele ewangelizacyjnym Kościoła, do którego zostaniecie posłani jako świadkowie – mówił abp Stanisław Gądecki do 97 młodych wyjeżdżających na letnie doświadczenie misyjne w różne zakątki świata.