KAI

Poznań: ewangelizacja uliczna o Męce Pańskiej

Ewangelia to moje życie! – mówią organizatorzy misterium pasyjnego, które zaprezentowano na ulicach Poznania i Starym Rynku. W ramach jubileuszu 1050. rocznicy biskupstwa poznańskiego w stolicy Wielkopolski odbywa się misja „Talitha kum”.

O. Cadeddu w Poznaniu: ludzie, do których idziecie, czekają na prawdę

„W tych dniach wychodzicie na ulice i idziecie do ludzi, którzy czekają na prawdę, na nowe słowo. Są zmęczeni surfowaniem po internecie, narkotykami, prostytucją. Nadszedł nowy czas. To, co dzieje się w Poznaniu podczas Misji Talitha Kum, dzieje się dzięki tobie” – mówił w czwartek maja w poznańskiej farze o. Antonello Caddedu, współzałożyciel wraz z o. Pedro Mariano, powstałej w Brazylii wspólnoty Przymierze Miłosierdzia.

Poznań: Rada Społeczna o etycznych kwalifikacjach kadydatów do służby publicznej

„Należy zachęcać wyborców do refleksji nad treścią kampanii wyborczych i do podjęcia wysiłku samodzielnej oceny kandydatów. W szczególności wskazane jest porównanie wystąpień kandydata (…) z jego dotychczasowymi dokonaniami, a nawet z jego życiorysem, który - dotycząc osoby publicznej - nie powinien być tajemnicą. (…) Moralność i prawość charakteru powinny być jednymi z podstawowych cech charakteryzujących osoby ubiegające się o funkcje publiczne” – zauważają członkowie Rady Społecznej przy Arcybiskupie Poznańskim w oświadczeniu nt. wyborów samorządowych w 2018 r.

O. Antonello Cadeddu: Jezus chce poprzez nas dokonywać cudów

„Jezus żyje, kroczy z nami. Powinniśmy wierzyć z mocą, że Jezus chce dokonywać poprzez nas cudów, bo chce uczynić wielkie rzeczy” – mówił 23 maja w poznańskiej farze o. Antonello Caddedu, współzałożyciel wraz z o. Pedro Mariano, powstałej w Brazylii wspólnoty Przymierze Miłosierdzia.

Trwa ewangelizacja na ulicach Poznania

Głoszenie słowa Bożego, wielbienie, pantomima i taniec oraz rekolekcje kerygmatyczne to wydarzenia, które odbywają się w ramach ewangelizacji ulicznej z okazji jubileuszu 1050-lecia biskupstwa w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski trwa tzw. Misja Talitha kum.

Przewodniczący Episkopatu gratuluje abp. Krajewskiemu

Kardynałem zostaje młody i prężny człowiek. Liczymy, że kard. nominat Konrad Krajewski będzie skutecznym orędownikiem w sprawach Kościoła katolickiego w Polsce – powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski na wieść o ogłoszeniu dziś przez papieża Franciszka nominacji abp. Konrada Krajewskiego na kardynała.

Poznań: Ewa Dałkowska czytała pisma św. Katarzyny Sieneńskiej podczas Verba Sacra

Wybitna aktorka Ewa Dałkowska zaprezentowała w poznańskiej katedrze fragmenty pism św. Katarzyny Sieneńskiej podczas specjalnej edycji Verba Sacra. Wydarzenie odbyło się w ramach kończącego się dziś II Festiwalu Frassatiego.

Abp Gądecki: pozwólmy działać Duchowi Świętemu

Obecność Ducha Świętego w sercach wiernych wzywa do określonej postawy moralnej. Powtarzajmy ustami i całym życiem: przyjdź Duchu Święty! Pozwólmy Mu działać – powiedział w uroczystość Zesłania Ducha Świętego abp Stanisław Gądecki.

Lednica 2000 częścią obchodów 100-lecia niepodległości

„W roku jubileuszowym, spotykamy się u źródeł chrzcielnych, na Lednicy, by uczcić także 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Trudno o lepsze miejsce do celebrowania polskiej wolności niż to, gdzie Polska się zaczęła. Będziemy też mówić o św. Janie Pawle II jako ojcu naszej wolności” – powiedziała Natalia Graczyk, koordynator XXII Spotkania Młodych Lednica 2000, podczas konferencji prasowej w klasztorze oo. Dominikanów w Poznaniu.

Poznań: obchody jubileuszu 1050-lecia pierwszej polskiej diecezji

Uroczysta liturgia w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w parafiach, bicie dzwonów kościelnych i ewangelizacja na ulicach – to najbliższe wydarzenia związane z jubileuszem 1050. rocznicy pierwszego biskupstwa w Polsce. „Świętujemy radośnie, tańcem i śpiewem” – mówi KAI ks. Maciej Szczepaniak.