KAI

Abp Gądecki: trzeba stworzyć wspólnoty żyjące ewangelicznym prawem miłości

Trzeba stworzyć wspólnoty, które będą miały odwagę żyć ewangelicznym prawem miłości wzajemnej, które ukażą innym, co to znaczy być uczniem Jezusa – mówił w Poznaniu abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański przewodniczył Mszy św. połączonej z udzielaniem święceń kapłańskich braciom franciszkanom w kościele pw. św. Franciszka Serafickiego.

Kolejna edycja „wieczoru kościołów” już w sobotę

noc, ulica„Wieczór kościołów” to organizowane 25 maja wydarzenie, które w nawiązaniu do „nocy muzeów”, przybliży mieszkańcom Wielkopolski kościoły poznańskiej dzielnicy Święty Łazarz. ‒ Zapraszamy do odwiedzenia jednej z najpiękniejszych dzielnic Poznania – zachęca poznański biskup pomocniczy Damian Bryl.

Biskupi przepraszają wszystkich, których dotknął ten grzech i przestępstwo

Księża Biskupi wyrazili swój smutek z powodu cierpienia osób pokrzywdzonych przez niektórych duchownych, przepraszając wszystkich, których dotknął ten grzech i jednocześnie przestępstwo – powiedział Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, podsumowując obrady Rady Stałej KEP, która odbyła się dziś w Warszawie. Zebranie było poświęcone dalszym działaniom Kościoła w Polsce w sprawie ochrony nieletnich.

“Bieg Maryi”. Wielkopolscy biegacze pomagają dzieciom rozwijać pasje

bieg MaryiPo raz drugi wystartował „Bieg Maryi” – sportowa inicjatywa charytatywna Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Tegoroczna edycja biegu odbyła się w sercu Wielkopolski – Poznaniu. Wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem biegaczy z różnych stron Wielkopolski. W niedzielny poranek 5-kilometrową trasę dookoła Jeziora Maltańskiego pokonało dwieście osób.   Celem projektu jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu, podnoszenia sprawności fizycznej […]

Zarzuty wobec abp Gądeckiego są bezpodstawne

W kwestii ochrony osób małoletnich przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki postępuje zgodnie z przepisami prawa państwowego i kościelnego. Zarzuty w tym względzie są bezpodstawne – oświadczyło Biuro Prasowe KEP.

Abp Jędraszewski: będziemy bronić naszej duchowej tożsamości (dokumentacja)

– Nie chcemy porzucać Polski, której Ona, Maryja, jest od wieków naszą Królową. Nie pozwolimy wyrwać z siebie naszej narodowej pamięci. Z ogromną wytrwałością bronić będziemy naszej duchowej tożsamości. „Póki my żyjemy”, nie będziemy się godzić na takie regulacje prawne, które będą zagrażać duchowej suwerenności naszej Ojczyzny – mówił w Poznaniu abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski wygłosił homilię podczas Mszy inaugurującej peregrynację Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w archidiecezji poznańskiej na placu przed kościołem pw. Nawiedzenia NMP na poznańskich Ratajach.

Abp Jędraszewski w Poznaniu: nie będziemy uczestnikami cichej apostazji

– Trwając przed Maryją na kolanach, w cichej adoracji, a także uczestnicząc w wielkich uroczystościach, jakie przez prawie półtora roku będą się odbywały w każdej parafii i w każdej kaplicy archidiecezji poznańskiej, jesteśmy pewni: nie będziemy uczestnikami owej cichej apostazji ludzi sytych odchodzących od Boga, nie będziemy żyć tak, jakby Bóg nie istniał – mówił w Poznaniu abp Marek Jędraszewski podczas uroczystego rozpoczęcia nawiedzenia poznańskiej archidiecezji przez jasnogórską ikonę Matki Bożej pod hasłem „Z Maryją w nowe czasy”.

Śrem: rozpoczął się Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej

Ponad 800 młodych osób, od przedszkolaków do studentów, w tym zespoły, chóry i schole uczestniczy w XXVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej, który rozpoczął się 17 maja w wielkopolskim Śremie.

Poznań: XII Festyn Rodzinny z okazji Dnia Matki i Dziecka (zapowiedź)

Koncerty zespołów muzycznych, bicie rekordu diabadance, występ artystyczny Teatru Kultureska z Trzemeśni, loteria fantowa, pokazy przygotowane przez straż pożarną oraz gry i zabawy – to atrakcje zaplanowane dla najmłodszych w ramach XII Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego Caritas z okazji Dnia Matki i Dziecka. Wydarzenie odbędzie się 26 maja na poznańskim Ostrowie Tumskim.

Poznań: nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej (zapowiedź)

Abp Stanisław Gądecki 18 maja będzie przewodniczyć Mszy św. inaugurującej nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej w archidiecezji poznańskiej. Uroczystość z udziałem ponad 20 biskupów i kilkuset księży z różnych diecezji odbędzie się na placu przed kościołem pw. Nawiedzenia NMP na poznańskich Ratajach, który jest wotum wdzięczności archidiecezji poznańskiej za nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego w latach 1976-1978.