KAI

Abp Gądecki zawierzył archidiecezję poznańską św. Józefowi

Akt zawierzenia archidiecezji poznańskiej św. Józefowi w 1050. rocznicę ustanowienia biskupstwa wypowiedział w sanktuarium świętego w Poznaniu abp Stanisław Gądecki. „Przychodzimy do Ciebie, aby podziękować za Twoją dotychczasową opiekę nad nami oraz powierzyć Twojemu orędownictwu naszą archidiecezję, jej teraźniejszość i przyszłość” – mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Poznań: wystawa z okazji jubileuszu 1050-lecia archidiecezji

Ponad 70 różnych widoków najstarszej na ziemiach polskich katedry, powstałych na przestrzeni ostatnich 400 lat, można oglądać w Muzeum Historii Miasta Poznania, które mieści się w Ratuszu. Wystawa pt. „Z bliska i z daleka. Katedra poznańska na dawnych widokach” dokumentuje zmieniające się formy najważniejszej świątyni stolicy Wielkopolski.

Przewodniczący KEP podziękował Nuncjuszowi za wspólne uczczenie 5. rocznicy wyboru papieża Franciszka

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podziękował nuncjuszowi apostolskiemu w Polsce abp. Salvatore Pennacchio za wspólne uczczenie 5. rocznicy wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.

Abp Gądecki: troską Kościoła jest życie wieczne a nie polityka

Wspomnienie stulecia odzyskania niepodległości powinno być okazją do podkreślania więzi łączącej polskość z Kościołem – powiedział dziś dziennikarzom abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący KEP podkreślił jednocześnie, że zadaniem Kościoła i księży jest przede wszystkim troska o zbawienie ludzi a nie angażowanie się w politykę.

Bp Fortuniak: w Eucharystii przychodzi do człowieka Boże miłosierdzie

„Dziękujcie Panu Bogu, że podejmując posługę akolity jako nadzwyczajni szafarze Komunii św. będziecie służyć Eucharystii, w której przychodzi do człowieka Boże miłosierdzie, wspierając go, by bardziej umiłował światło aniżeli ciemność, by wspierał w swoim życiu wymagania prawdy” – mówił 11 marca do nowo ustanowionych akolitów archidiecezji poznańskiej bp senior Zdzisław Fortuniak. Akolitat w katedrze poznańskiej przyjęło 13 kleryków Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

Nowa odsłona portalu archidiecezji poznańskiej

Nowa strona archidiecezjiStrona internetowa archidiecezji poznańskiej ma nową szatę graficzną. „Staraliśmy się o to, żeby była bardziej przejrzysta, spójna i dopasowana stylistycznie do treści związanych z życiem Kościoła poznańskiego” – mówi KAI ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik archidiecezji.

Poznań: abp Stanisław Gądecki poprowadzi IV Męską Drogę Krzyżową

Abp Stanisław Gądecki będzie przewodniczyć IV Męskiej Drodze Krzyżowej, która w piątek 16 marca odbędzie się na poznańskim Ostrowie Tumskim. Nabożeństwu z udziałem mężczyzn zrzeszonych w męskich grupach i wspólnotach archidiecezji poznańskiej będzie towarzyszyć hasło: „Dotknij krzyża w mocy Ducha Świętego i idź z codziennością do celu”.

Abp Grzegorz Ryś z wizytą u metropolity poznańskiego

Arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, który prowadzi rekolekcje wielkopostne w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu, odwiedził abp. Stanisława Gądeckiego. Spotkanie odbyło się w rezydencji arcybiskupów poznańskich 7 marca.

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” wysyła 20. transport z pomocą do Afganistanu

Wolontariusze poznańskiej Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” pakują dwudziesty już transport pomocy dla mieszkańców Afganistanu. Składa się on z ponad dwustu kartonów wypełnionych ciepłą odzieżą, przyborami do higieny oraz opatrunkami. Łączna waga transportu to ponad 1,5 t.

Aplikacja „Drogowskaz” z zakładką Caritas

aplikacja internet smartfonW uruchomionej w listopadzie ubiegłego roku przez archidiecezję poznańską aplikacji na urządzenia mobilne „Drogowskaz” pojawiła się nowa zakładka – „Caritas”. Potrzebne informacje znajdą w niej osoby szukające pomocy i te, które chcą ją ofiarować.