Gra miejska, której celem jest jak najszybsze odnalezienie ukrytych wiadomości i rozwiązanie zagadek to sposób na poznanie od podszewki Poznania i jego historii w atrakcyjny sposób. Miejsca i zadania związane są z konkretnymi wydarzeniami i postaciami historycznymi. Udział w Grze daje przede wszystkim możliwość pogłębienia swojej wiedzy historycznej i poznania naszego miasta pod kątem historii. To także świetna zabawa dla całego zespołu.

W tym roku Gra ma szczególny wydźwięk z uwagi na rocznice, które obchodzimy – 100. rocznicę odzyskania niepodległości oraz 100. rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego. Uczestnicy będą przemierzać ulice Poznania, poszerzając swoją wiedzę i zgłębiając temat: „Od powstania wielkopolskiego do traktatu wersalskiego – czyli jak to z powstaniem wielkopolskim było". Nie zabraknie więc pytań o Ignacego Jana Paderewskiego czy Franciszka Ratajczaka, a także zwiedzania miejsc związanych i kojarzonych z powstaniem. W rozgrywkach wezmą udział uczniowie poznańskich szkół (w piątek) i członkowie grup duszpasterskich (w sobotę), nie tylko z Poznania, ale i Rawicza, Kaźmierza, czy Gostynia. Start o godz. 10:00 na placu Wolności w Poznaniu.

To nie jedyna akcja, jaką Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej przygotowuje w związku z obchodami Święta Niepodległości. We wspólne świętowanie włączają się także oddziały parafialne i koła akademickie w całej diecezji. Młodzież z Oddziału KSM w Opalenicy organizuje 9 listopada wieczornicę patriotyczną. – Będzie okazja do zgłębienia historii naszego kraju i śpiew pieśni patriotycznych – zapewnia Marcelina Prałat, Prezes Oddziału. Koło KSM przy Politechnice Poznańskiej zaprasza natomiast na Mszę św. za Ojczyznę – 11 listopada o godz. 20:00 w kościele pw. św. Rocha w Poznaniu. W planach również włączenie się w ogólnopolską akcję „Niepodległa do hymnu" i wspólne odśpiewanie hymnu państwowego w niedzielne południe przed wejściem do Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.