Aktualne wskazania w związku z pandemią

W najbliższym roku w Archidiecezji Poznańskiej nie będzie wizyty kolędowej w tradycyjnej formie – poinformował bp Szymon Stułkowski. Zamiast odwiedzin przez duszpasterzy w domach należy zaprosić mieszkańców do kościoła w mniejszych grupach.

czytaj więcej

Dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. zniesiona

Biskupi podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy zostaną zniesione z dniem 20 czerwca 2021 r.

czytaj więcej

Komunia Wielkanocna przedłużona do 14 września

Arcybiskup Stanisław Gądecki podjął decyzję o przedłużeniu okresu przyjęcia przez wiernych na terenie Archidiecezji Poznańskiej wielkanocnej Komunii Świętej do święta Podwyższenia Krzyża, tj. do 14 września 2021 r.

czytaj więcej

Bierzmowanie w katedrze

Informujemy, że w niedzielę 29 sierpnia 2021 r. oraz 5 grudnia 2021 r. o godz. 14 w katedrze poznańskiej odbędzie się bierzmowanie osób dorosłych. Kandydaci wraz ze świadkiem przybywają do katedry pół godziny wcześniej z zaświadczeniem od księdza proboszcza o wcześniejszym przygotowaniu.

Limity osób podczas zgromadzeń religijnych

Przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, od 3 maja 2021 r. zgromadzenia organizowane w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych mogą się odbywać, pod warunkiem, że w przypadku gdy zgromadzenie odbywa się:

czytaj więcej

Duszpasterstwo w czasie pandemii

Przypominamy niektóre zasady dotyczące duszpasterstwa w czasie pandemii koronawirusa.

czytaj więcej

Pierwsze Komunie Święte

Uroczystości pierwszokomunijne w czasie pandemii przygotowywane są przez księży proboszczów w porozumieniu z rodzicami, w małych grupach lub nawet pojedynczo, niekoniecznie w niedzielę.

Transmisje Mszy św. w internecie

Zachęcamy do włączenia się w modlitwę Kościoła także poprzez internetowe transmisje Mszy św. z parafii Archidiecezji Poznańskiej. Msze św. z katedry o godz. 8, 10 (także w Radiu Emaus), 12.15, 16, 19 i 20.30.

czytaj więcej

Modlitwa o orędownictwo Wandy Błeńskiej

Zachęcamy do włączenia się w modlitwę o orędownictwo Służebnicy Bożej Wandy Błeńskiej, Matki Trędowatych, także w trudnych czasach pandemii koronawirusa.

Jak pomagamy w czasie epidemii

Wolontariat kryzysowy, zbiórka żywności, kupno respiratora dla szpitala zakaźnego - to tylko niektóre inicjatywy, które mają na celu wsparcie duchowe i materialne w czasach pandemii.

czytaj więcej

Limity wiernych w kościołach

Abp Stanisław Gądecki apeluje do księży i wiernych Archidiecezji o ścisłe przestrzeganie obowiązujących zasad sanitarnych, zwłaszcza tych dotyczących liczby wiernych w kościołach i kaplicach: 1 osoba na 20 m2 przy zachowaniu odległości min. 1,5 metra.

Rozmównica Świętego Józefa

Święty Józefie, Twoja moc rozciąga się na wszystkie nasze sprawy. Ty umiesz uczynić możliwym to, co wydaje się być niemożliwe - to modlitwa umieszczona w Rozmównicy Świętego Józefa w Poznaniu.