Archidiecezja Poznańska organizuje kolejną, Archidiecezjalną pielgrzymkę, w dniach od 11 - 18 września 2020 roku. Tym razem będzie to Pielgrzymka na Węgry do Sanktuariów nad Dunajem oraz na Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce zarówno Kapłanów, jak i wiernych świeckich.

Podstawowe informacje

 1. Termin od 11 (wylot i przylot z Poznania) do 18 września 2020 r.
 2. Cena 570 euro + 1.470 zł dla grupy liczącej 30-39 osób; 540 euro + 1.400 zł dla grupy liczącej minimum 40 osób. W tej cenie są wliczone:
 • przelot na trasie Poznań – Budapeszt – Poznań
 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokój dwuosobowy, dopłata do jednoosobowego 175 EUR)
 • 2 posiłki dziennie (śniadanie i obiadokolacja)
 • przejazdy autokarem wg programu
 • opieka pilota
 • zestawy słuchawkowe tour quide
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie KL i NNW (zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych i innych opłat lokalnych (łącznie do dopłaty u pilota na miejscu 70 Euro)

 1. Zgłoszenia na pielgrzymkę można dokonać w Kurii Metropolitalnej u Księdza  Kanclerza tel. 61/851-28-00 lub 601-772-833. Ze względu na rezerwację hoteli na Węgrzech prosimy o zgłoszenia do końca roku 2019 r.
 2. Przy zgłoszeniu trzeba podać następujące dane:
 • imię i nazwisko oraz data i miejsce urodzenia
 • adres zamieszkania z kodem pocztowym
 • numer i seria dowodu tożsamości oraz data wydania i ważności
 • telefon kontaktowy i wpłata 1.000 zł
 1. Pielgrzymkę obsługuje Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Ad Astra z Ornontowic.

 

Wpłat w złotówkach można dokonywać na konto: 
Archidiecezja Poznańska
ul. Ostrów Tumski 2
61-109 Poznań
nr konta 28 1240 6524 1111 0010 8827 1003
z dopiskiem: pielgrzymka na Węgry 2020

Wpłat w euro można dokonywać na konto Alior Bank: 
Ad Astra, Kamila Banaś, ul. Świerkowa 13, 43-178 Ornontowice
nr konta PL 26 2490 0005 0000 4600 6941 4613
Swift banku: ALBPPLPW
z dopiskiem: Węgry  2020, imię i nazwisko uczestnika.

 

PROGRAM
Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

Wersja do pobrania (PDF).

I DZIEŃ – POZNAŃ – BUDAPESZT
Przelot na trasie Poznań – Budapeszt. Wzgórze Gellerta – panorama miasta, Pomnik Wolności,  Kościół Skalny – świątynia w wapiennych grotach wewnątrz Wzgórza Gellerta, w której znajduje się kopia ikony Matki Boskiej Częstochowskiej. Kolacja. Nocleg.

II DZIEŃ – BUDAPESZT
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Budapesztu. Buda – historyczne centrum miasta, Wzgórze Zamkowe z kościołem  św. Macieja i Basztą Rybacką. Zmiana warty przed Pałacem Prezydenckim. Przejazd na drugi brzeg Dunaju – Bazylika św. Stefana, Parlament (z zewnątrz), Zamek Vajdahunyad i Plac Bohaterów z Pomnikiem Tysiąclecia, Opera Narodowa. Rejs statkiem po Dunaju. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

III DZIEŃ – BUDAPESZT – EGER
Śniadanie. Udział we Mszy Św. inaugurującej 52 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny. Po południu przejazd do Egeru. Kolacja. Nocleg.

IV DZIEŃ – – EGER – MARIAPOCS
Śniadanie. Eger – zwiedzanie miasta: Bazylika (druga największa świątynia w kraju), kościół Minorytów (jeden z najpiękniejszych barokowych kościołów w Europie), spacer po słynnej „Dolinie Pięknych Pań”– zwiedzanie piwnic, degustacje i zakup wina. Mariapocs – nazywane „węgierską Częstochową” sanktuarium z ikoną Matki Bożej Płaczącej, które w 1991r. odwiedził św. Jan Paweł II. Kolacja. Nocleg.

V DZIEŃ – SZENTENDRE – WYSZEHRAD – ESZTERGOM
Śniadanie. Szentendre – urokliwe miasteczko w Zakolu Dunaju, dawniej rzymskie miasto legionistów, obecnie miejsce pracy wielu lokalnych artystów, wizyta w Muzeum Marcepanu. Wyszehrad –  średniowieczna stolica królów węgierskich: ruiny królewskiego pałacu, cytadela oraz panorama Doliny Dunaju z pobliskich wzgórz. Esztergom – kolebka katolicyzmu na Węgrzech i miejsce narodzin św. Stefana. Kolacja. Nocleg.

VI DZIEŃ – GYŐR– PANNONHALMA
Śniadanie. Gyor – zwiedzanie miasta: m.in.  Katedra, w której znajduje się płacząca ikona  Matki Bożej (podarowana kościołowi przez biskupa irlandzkiego w 1655r.) oraz grobowiec św. Wilhelma Apora. Pannonhalma – najstarsze węgierskie opactwo, należące do oo. Benedyktynów, wpisane na listę UNESCO, wraz z kompleksem szkolnictwa katolickiego i słynną biblioteką z rękopisami pochodzącymi z 1055 r. Kolacja. Nocleg.

VII DZIEŃ – BALATON
Śniadanie. Całodzienna wycieczka nad Balaton. największe jezioro Węgier i Europy Środkowej, nazywane często „węgierskim morzem”. Veszprem – „węgierskie Gniezno”, spacer po zabytkowej starówce. Tihany – XI-wieczny klasztor oo. Benedyktynów, panorama miasta. Balatonfured – najstarszy i największy kurort nad Balatonem – czas wolny. Kolacja. Nocleg.

VIII DZIEŃ – BUDAPESZT – POZNAŃ
Śniadanie. Mariabesnyo – jedno z najsłynniejszych miejsc pielgrzymkowych na Węgrzech, barokowy klasztor oo. Kapucynów. Przejazd na lotnisko. Przelot na trasie Budapeszt – Poznań.