Archidiecezja Poznańska organizuje kolejną, Archidiecezjalną pielgrzymkę, w dniach od 4 - 12 września 2021 roku. Tym razem będzie to Pielgrzymka autokarowa na Węgry do Sanktuariów nad Dunajem oraz na Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce zarówno Kapłanów, jak i wiernych świeckich.

 

Podstawowe informacje

 1. Termin od 4 do 12 września 2021 r.
 2. Cena 790 euro + 920 zł dla grupy liczącej 40-44 osób; 760 euro + 820 zł dla grupy liczącej minimum 45 osób. W tej cenie są wliczone:
 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokój dwuosobowy, dopłata do jednoosobowego 160 EUR)
 • śniadania i obiadokolacje
 • przejazdy autokarem wg programu
 • opieka pilota; usługę lokalnego przewodnika
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • rejs po Dunaju
 • zestawy słuchawkowe tour quide
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 
 • ubezpieczenie KL i NNW (zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 1. Zgłoszenia na pielgrzymkę można dokonać w Kurii Metropolitalnej u Księdza  Kanclerza tel. 61/851-28-00 lub 601-772-833. Ze względu na rezerwację hoteli na Węgrzech prosimy o zgłoszenia do końca marca 2021 r.
 2. Przy zgłoszeniu trzeba podać następujące dane:
 • imię i nazwisko oraz data i miejsce urodzenia
 • adres zamieszkania z kodem pocztowym
 • numer i seria dowodu tożsamości oraz data wydania i ważności
 • telefon kontaktowy i wpłata 1.000 zł
 1. Pielgrzymkę obsługuje Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Ad Astra z Ornontowic.

Wpłat w złotówkach można dokonywać na konto: 
Archidiecezja Poznańska
ul. Ostrów Tumski 2
61-109 Poznań
nr konta 28 1240 6524 1111 0010 8827 1003
z dopiskiem: pielgrzymka na Węgry 2021

Wpłat w euro można dokonywać na konto Alior Bank: 
Ad Astra, Kamila Banaś, ul. Świerkowa 13, 43-178 Ornontowice
nr konta PL 26 2490 0005 0000 4600 6941 4613
Swift banku: ALBPPLPW
z dopiskiem: Węgry  2021, imię i nazwisko uczestnika.

 

PROGRAM
Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

Wersja do pobrania (PDF).

I DZIEŃ – POZNAŃ – BUDAPESZT
Przejazd na trasie Poznań – Budapeszt. Kolacja. Nocleg w okolicach Budapesztu.

II DZIEŃ – BUDAPESZT
Śniadanie. Wzgórze Gellerta – panorama miasta, Pomnik Wolności, Kościół Skalny – świątynia w wapiennych grotach, wewnątrz Wzgórza Gellerta, w której znajduje się kopia ikony Matki Boskiej Częstochowskiej. Udział we Mszy Św. inaugurującej 52 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny. Kolacja. Nocleg w okolicach Budapesztu.

III DZIEŃ – BUDAPESZT
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Budapesztu. Buda – historyczne centrum miasta, Wzgórze Zamkowe z kościołem św. Macieja i Basztą Rybacką. Bazylika św. Stefana, Parlament (z zewnątrz), Plac Bohaterów z Pomnikiem Tysiąclecia, Opera Narodowa. Rejs statkiem po Dunaju. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w okolicach Budapesztu.

IV DZIEŃ – MARIABESNYO – EGER
Śniadanie. Mariabesnyo – jedno z najsłynniejszych miejsc pielgrzymkowych na Węgrzech, barokowy klasztor oo. Kapucynów. Eger – zwiedzanie miasta: Bazylika (druga największa świątynia w kraju), spacer po słynnej „Dolinie Pięknych Pań”– zwiedzanie piwnic, degustacje i zakup wina. Kolacja. Nocleg w Egerze.

V DZIEŃ – MARIAPOCS – HAJDUSZOBOSZLO
Śniadanie. Mariapocs – nazywane „węgierską Częstochową” sanktuarium z ikoną Matki Bożej Płaczącej, które w 1991r. odwiedził św. Jan Paweł II. Hajduszoboszlo – słynne uzdrowisko z basenami termalnymi, czas wolny na odpoczynek i kąpiel. Kolacja. Nocleg w Hajduszoboszlo.

VI DZIEŃ – BALATON
Śniadanie. Balaton – największe jezioro Węgier i Europy Środkowej, nazywane często „węgierskim morzem”. Tihany – XI – wieczony klaszotr oo. Benedyktynów, panorama miasta. Balatonfured –  najstarszy i największy kurort nad Balatonem. Kolacja. Nocleg w Balatonfured.

VII DZIEŃ – VESZPREM – PANNONHALMA – GYŐR
Śniadanie. Veszprem – „węgierskie Gniezno”, spacer po zabytkowej starówce. Pannonhalma – najstarsze węgierskie opactwo, należące do oo. Benedyktynów, wpisane na listę UNESCO, wraz z kompleksem szkolnictwa katolickiego i słynną biblioteką z rękopisami pochodzącymi z 1055r. Gyor – zwiedzanie miasta: m.in.  Katedra, w której znajduje się płacząca ikona  Matki Bożej (podarowana kościołowi przez biskupa irlandzkiego w 1655r.) oraz grobowiec św. Wilhelma Apora. Kolacja. Nocleg w Esztergom.

VIII DZIEŃ – ESZTERGOM – WYSZEHRAD – SZENTENDRE
Śniadanie. Esztergom – kolebka katolicyzmu na Węgrzech i miejsce narodzin św. Stefana. Wyszehrad –  średniowieczna stolica królów węgierskich: ruiny królewskiego pałacu, cytadela oraz panorama Doliny Dunaju z pobliskich wzgórz. Szentendre – urokliwe miasteczko w Zakolu Dunaju, dawniej rzymskie miasto legionistów, obecnie miejsce pracy wielu lokalnych artystów. Kolacja. Nocleg w Godollo.

IX DZIEŃ – MARIANOSZTRA – POZNAŃ
Śniadanie. Marianosztra – sanktuarium Matki Bożej Wielkiej Pani Węgier, znajdujące się pod opieką oo. Paulinów. Przejazd do Poznania. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych