Archidiecezja Poznańska organizuje kolejną, Archidiecezjalną pielgrzymkę, w dniach od 29 czerwca do 9 lipca 2021 roku. Tym razem będzie to Pielgrzymka na Islandię. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce zarówno Kapłanów, jak i wiernych świeckich.

Podstawowe informacje

 1. Termin od 29 czerwca do 9 lipca 2021 roku (wylot i przylot – Warszawa)
 2. Cena 2450 Euro + 2850 zł dla grupy liczącej 15-25 osób. W tej cenie są wliczone obowiązkowe opłaty:
 • transport do Warszawy i z powrotem; przelot na trasie Warszawa – Reykjavik – Warszawa
 • 9 noclegów w hotelu 3* (pokoje 2-osobowe; dopłata do 1-osobowego 740 EUR)
 • 2 posiłki dziennie (śniadanie, obiadokolacja)
 • przejazdy autokarem i bilety wstępu - według programu
 • opieka polskojęzycznego pilota/przewodnik
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie KL i NNW (zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych)

Cena nie zawiera: jazdy na konikach islandzkich – dla chętnych dodatkowy koszt ok. 120 Euro oraz rejsu na obserwację wielorybów – dla chętnych dodatkowy koszt ok. 85 Euro.

 1. Zgłoszenia na pielgrzymkę można dokonać w Kurii Metropolitalnej u Księdza  Kanclerza tel. 61/851-28-00 lub 601-772-833.
 2. Przy zgłoszeniu trzeba podać następujące dane:
 • imię i nazwisko oraz data i miejsce urodzenia
 • adres zamieszkania z kodem pocztowym
 • numer i seria paszportu oraz data wydania i ważności paszportu (paszport musi być ważny przynajmniej do końca stycznia 2022 r.).
 • telefon kontaktowy i wpłata 1.000 zł
 1. Pielgrzymkę obsługuje Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Ad Astra z Ornontowic.

Wpłat w złotówkach można dokonywać na konto: 
Archidiecezja Poznańska
ul. Ostrów Tumski 2
61-109 Poznań
nr konta 28 1240 6524 1111 0010 8827 1003
z dopiskiem: pielgrzymka Islandia 2021

Wpłat w euro można dokonywać na konto Alior Bank: 
Ad Astra, Kamila Banaś, ul. Świerkowa 13, 43-178 Ornontowice
nr konta PL 26 2490 0005 0000 4600 6941 4613
Swift banku: ALBPPLPW
z dopiskiem: Islandia 2021, imię i nazwisko uczestnika.

 

PROGRAM:
(Przedstawiony program jest programem ramowym i kolejność zwiedzania może ulec zmianie)

Wersja do wydruku (pdf)

I DZIEŃ – WARSZAWA – REYKJAVIK
Przelot na trasie Warszawa – Reykjavik. Transfer do hotelu.  Nocleg.

II DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd trasą tzw. Złotego Kręgu do najważniejszych atrakcji przyrodniczych południowej Islandii. Krater wulkaniczny wypełniony szmaragdowym jeziorem Kerið. Park Narodowy Þingvellir – wpisany na listę UNESCO (na pograniczu dwóch kontynentów Europy i Ameryki). „Złoty wodospad” Gullfoss, gdzie z 32 m woda spada w głębiny wąwozu „białej rzeki” Hvítá. Przejazd do regionu Haukadalur (Dolina Sokołów), gdzie znajduje się Geysir – ojciec wszystkich gejzerów. Skalholt – siedziba pierwszego biskupstwa na Islandii. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

III DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do wodospadu Seljalandsfoss, słynącego z możliwości przejścia za kaskady i podziwiania ściany wody z niecodziennej perspektywy. Przejazd do Skógar, spacer do wodospadu Skógafoss, gdzie według legendy za ścianą wody ukryty jest skarb wikingów. Przejazd do Przylądka Dyrhólaey, słynącego z niezwykłych formacji skalnych, wyłaniających się z morza bazaltowych iglic, będących pozostałościami po wyspach wulkanicznych. Spacer po Czarnej Plaży Reynisfjara. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

IV DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd przez ciągnącą się między lodowcem a Oceanem Atlantyckim Mýrdalssandur, równinę strumieni i pól lawy. Park Narodowy Skaftafell – trekking z widokiem na jęzor największego lodowca Vatnajokull. Kościółek turfowy Hofskirkja. Przejazd do jeziora z górami lodowymi Jokulsarlon. Rejs amfibią po bajkowej lagunie lodowcowej Jokulsarlon. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

V DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd wśród malowniczych krajobrazów wschodniego wybrzeża wyspy. Przejazd do Parku Narodowego, gdzie w malowniczym kanionie znajduje się Dettifoss – wodospad o największej w Europie sile przepływu. Dojazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

VI DZIEŃ
Śniadanie. Islandia Północna w pigułce czyli tzw. Diamentowy Krąg. Przejazd nad Jezioro Myvatn, gdzie występują najliczniejsze w całej Islandii kratery, gorące źródła, kociołki błotne oraz świeżo zastygłe pola lawy. Kąpiele geotermalne w Jarðböðin Við Mývatn. Husavik – miasto wielorybów. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

VII DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd nad „wodospad bogów” – Goðafoss, gdzie wody rzeki Skjálfandafljót spadają w głębiny na samym środku płaskiego, skalistego terenu. Wodospad ma znaczenie historyczne, wraz z przyjęciem przez Islandię chrześcijaństwa do wód Goðafoss wrzucono posągi pogańskich bożków. Spacer ulicami Akureyri – miasta uważanego za stolicę północnej Islandii, położonego w głębi najdłuższego islandzkiego fiordu Eyjafjördur. Kościółek torfowy Víðimýrarkirkja oraz osiedle domków pokrytych torfem w Glaumbaer. Holar – dawne biskupstwo i stara stolica północy wyspy. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

VIII DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na Półwysep Snæfellsnes, słynący z ulubionej przez fotografów Góry Kościelnej Kirkjufell, położonej u podnóża Snæfellsjökull, uważanego za jedno z siedmiu centrów energetycznych Ziemi, opisanego w książce Juliusza Verne „Podróż do wnętrza Ziemi”. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

IX DZIEŃ
Śniadanie. Lawowe wodospady Hraunfossar, w strefie wpływów lodowca Langjökull, wejście do wnętrza niepowtarzalnej jaskini lawowej Víðgelmir. Przejazd do Reykjaviku, najdalej na północ wysuniętej stolicy świata. Spacer po głównym deptaku miasta, stary port, pomnik Solfar, kościół Hallgrimskirkja. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

X DZIEŃ
Śniadanie. Objazd półwyspu Reykjanes. Przejście wzdłuż kolorowych, bulgoczących i parujących pól geotermalnych Krysuvik. Mostek łączący Europę z Ameryką, na styku płyt kontynentalnych. Przejazd do Błękitnej Laguny i kąpiel w luksusowych i najsłynniejszych źródłach geotermalnych Islandii, w których woda pochodzi z głębokości 2 tys. m i ma właściwości lecznicze i relaksacyjne. Intensywnie błękitna barwa wody silnie kontrastuje z polami lawy. Obiadokolacja. Przejazd na lotnisko.

XI DZIEŃ
Przelot na trasie Reykjavik – Warszawa