Misja Talitha kum
Nowi diakoni Archidiecezji Poznańsk [...]
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa
Pierwsze Komunie Święte

Aktualności

/upload/content/gallery/6160/25-013.jpg

Srebrny Jubileusz Kapłaństwa

Dwudziestu dwóch kapłanów wyświęconych w 1993 roku świętowało w katedrze poznańskiej Srebrny Jubileusz Kapłaństwa. Abp Stanisław Gądecki dziękował kapłanom za pełnioną posługę.
/upload/aktualnosci/kpf.png

Poznań Katharsis Festival

Poznań  Katharsis Festival to nowy festiwal muzyczny, nawiązujący do początków państwa polskiego i najstarszych tradycji kulturowych Poznania.
/upload/pictures/kruszewo.png

Homilia Metropolity Poznańskiego na Zesłanie Ducha Świętego

W dzień Pięćdziesiątnicy otwórzmy nasze serca na Jego działanie. Powtarzajmy ustami i całym życiem: przyjdź Duchu Święty! Pozwólmy Mu działać.
/upload/content/gallery/6142/dk047.jpg

Siedmiu nowych diakonów

Siedmiu diakonów - jak w Dziejach Apostolskich - zostało ustanowionych 19 maja 2018 r. dla Archidiecezji Poznańskiej. Zobacz, gdzie będą pełnić praktykę diakońską.
/upload/pictures/zmiany-1.jpg

Nominacje Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego

Ks. mgr Andrzej Stefański będzie od 1 lipca proboszczem parafii pw. św. Barbary w Tomicach, a ks. mgr Jarosław Kaczmarek, dotychczasowy proboszcz w parafii pw. Świętej Trójcy w Noskowie, obejmie urząd proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana ...
/upload/content/gallery/6141/image008.jpg

Pielgrzymki dzieci do katedry

W maju w parafiach Archidiecezji Poznańskiej dzieci przystępują po raz pierwszy do Komunii Świętej. W piątki odbywają się tradycyjne pielgrzymki do katedry poznańskiej. Na zdjęciu Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Damiana Bryla 18 maja.
/upload/2018/1050/tk.jpg

Misja Talitha kum

Jednym z wydarzeń Jubileuszu 1050. rocznicy powstania biskupstwa w Poznaniu będzie ewangelizacja uliczna miasta Poznania, która odbędzie się w dniach 21-27 maja br.
/upload/content/gallery/6138/dsc7730.jpg

Dzień Strażaka w katedrze

Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, przewodniczył Mszy św. z okazji wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka.
/upload/pictures/koncert3.jpg

Il Divo na wielkim jubileuszu w Poznaniu!

22 czerwca na 1050-lecie biskupstwa w Poznaniu wystąpi światowej sławy kwartet Il Divo. Rozpoczęła się dystrybucja bezpłatnych wejściówek: można je odbierać w 4 miejscach na terenie Poznania: Centrum Informacji Miejskiej - ul. Ratajczaka 44, Teatrze...
/upload/pictures/wyl0850.jpg

Papież Franciszek mianował Legata Papieskiego na Jubileusz 1050

Papież Franciszek mianował legatem papieskim na uroczystości jubileuszowe z okazji 1050. rocznicy powstania pierwszego biskupstwa w Polsce kard. Dominika Dukę, arcybiskupa praskiego i prymasa Czech.
/upload/wojciech/antoni_low.jpg

Wydawnictwo Świętego Wojciecha poleca

Święty Antoni z Padwy - najpopularniejszy święty na świecie – nowość Wydawnictwa Świętego Wojciecha, „Święty Antoni z Padwy” Elizy Piotrowskiej.
/upload/aktualnosci/3pk.png

III Piesza Pielgrzymka Kobiet

Archidiecezjalne Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu, przy Klasztorze Karmelitów Bosych, zaprasza na III Pieszą Pielgrzymkę Kobiet „Od Maryi do Józefa”.
/upload/2018/1050/logo_1050.png

Jubileusz 1050-lecia biskupstwa poznańskiego

Dwa lata po Chrzcie Mieszka I, w 968 r. Polonia cepit habere episcopum - „Polska zaczęła mieć swego biskupa” (Annales Bohemici). Od 2 grudnia 2017 r. do 25 listopada 2018 r. trwa Rok Jubileuszowy 1050-lecia biskupstwa w Poznaniu, pierwszego na ...
/upload/aktualnosci/db.png

Rekolekcje Lectio Divina

Dzieło Biblijne w Archidiecezji Poznańskiej we współpracy z Centrum Formacji Duchowej w Trzebini zaprasza na Rekolekcje Lectio Divina.